Tamir Harcı

Kristal Tamir Harcı 

Tamir harcı, çimento esaslı, ürün performansını artıran ve işlemeyi kolaylaştıran hazır bir harçtır. Büzülmez. Yüksek yapışma mukavemeti sayesinde eski beton ile yekpare çalışır. Yüzey aşınma direnci yüksektir. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Donma-çözülme döngüsüne dayanıklıdır. Geniş yüzeylerde kolayca ve çatlaksız olarak uygulanabilir.

İnce tamir harcı, iç mekanlarda, sıvadaki çatlak ve deliklerin onarılmasında, sıva ve beton yüzeylerin tesviye amacıyla sıvanmasında kullanılır. Kalın tamir harcı, iç ve dış mekanlarda kalın doldurabilecek sıva, çatlak ve deliklerin onarılmasında, sıva ve beton yüzeylerin tesviye amaçlı sıvanmasında, seramik uygulaması öncesi sağlam ve düzgün bir alt yüzey oluşturulmasında kullanılır.

Uygulama yüzeyi kalıp yağı, boya, toz ve aderansı azaltan maddelerden arındırılmalıdır. Yüzey su ile nemlendirilmelidir. Nemlendirildikten sonra uygulanabilir. Çok düzgün yüzeylerde aderansı arttırmak için yüzeye fırça ile yüzey astarı (sıva ve brüt astar) sürülür ve daha kurumadan uygulamaya başlanır. Karıştırma kabına uygun miktarda su (4,5-5 Lt. su, 5 Kg. torba) konulur. Toz malzeme ilave edilerek düşük devirli el mikseri ile karıştırılır. Yüzey tesviyesinde; Hazırlanan harç çelik mala ile uygulanır. Çelik mala veya sünger ile yüzey işlemi tamamlanır. Uygulama kalınlığı ince tamir harcında 3-5 mm, kalın tamir harcında 5-10 mm'dir. Daha kalın uygulamalarda iki kat uygulanmalıdır. İlk kat kuruduğunda ikinci kat uygulanır. Tamir amaçlı; Alçı parçalar temizlenir. Çatlak boyunca 10 mm derinliğinde bir V kesiti oluşturulur. Harç mala ile doldurulur ve dolgu sertleştiğinde yüzey mala ile kaplanır.

Hazırlanan harca herhangi bir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) eklenmemelidir. Son kullanma tarihi geçmiş harçlar su veya kuru harç ile karıştırılarak tekrar kullanılmamalıdır. Donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Çimento esaslı bir malzeme olduğundan uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır. Açık ambalaj olumsuz dış etkenlere maruz kalmadan 7 gün içerisinde tüketilmelidir.

Tamir harcı uygulamaları fiyat teklifi için bizimle iletişime geçiniz. 

Tamir harcı Gebze, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Çanakkale, Sakarya 

Tamir Harcı
Tamir Harcı
Tamir Harcı
Tamir Harcı
Tamir Harcı
Tamir Harcı
Tamir Harcı